«Я зараз 17-й день в Азії. Це не просто відпочинок. Це заміксований баланс роботи та релаксу. І так співпало, що з Азії ми читаємо курс «Бережливе Виробництво», заснований на найкращих практиках японського менеджменту.
Коли я буваю в різних країнах і спостерігаю за людьми – розумію, що КЛІМАТ, ХАРЧУВАННЯ, КУЛЬТУРА, ТЕМПЕРАТУРНІ РЕЖИМИ і КІЛЬКІСТЬ СОНЦЯ дуже великий вплив має не тільки на культурні особливості, зовнішність, поведінку, але й логіку мислення і цінності.
У нас-українців, очевидно виражені 4 пори року: зима, весна, літо, осінь. Для кожної погоди-свій одяг, спосіб поведінки і методи виживання. Ми генетично мислимо ОБ’ЄМНО, СКЛАДНО і СХЕМАМИ.
Плаваємо з моєю подругою в теплому гелі океану (вода + 30 С˚) в третій день приїзду і на російській мові підпливає чоловік з Казані. Розбалакалися. Він в Пхукеті з грудня. Координує свій бізнес дистанційно. Ділиться враженнями про події дощів, про погоду, їжу і стан нервової системи))) каже: «У цьому раю таке заспокоєння. Думки тут важливі, нескладні і не витіюваті, як у нас!»
Через 10 днів ми теж помітили, що думки «вкоротилися» і гелеподібною стала не тільки вода в океані, але і течія цих думок))). Для відпочинку, звичайно, ідеальний стан, але планується стимулювати «прискорення».
Ось і подумала я про те, що (тим, хто живе в окремих частинах континенту) дуже вже до душі революційні зміни KAIRYO (Метод проривних змін: являє собою комплексне удосконалення процесів або реінжиніринг бізнес-процесів) і що це КЛІМАТИЧНО, ГЕНЕТИЧНО та КУЛЬТУРНО закладено.
Тому, коли ми ХОЧЕМО ЗМІНИТИ МИСЛЕННЯ наших співробітників на підхід КАЙДЗЕН-ПОТРІБНО ПОЧАТИ ЗІ СВОЇХ ДУМОК і з ТРАНСФОРМАЦІЇ МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ в організації, щоб думки стали «КОРОТКИМИ» і провокували БАЖАННЯ РОБИТИ МАЛЕНЬКІ КРОКИ ПОЛІПШЕНЬ.
«Подолання важкого починається з легкого, масове починається з малого, початок у світі важкодоступного з легкого, а велике – з малого» (Лао-Цзи-давньокитайський філософ).
(Автор статті – Родіонова О.П.)
← →